Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel uczestniczył w VII posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych V kadencji, które odbywało się w Parzniewie. Szef resortu rolnictwa podsumował dotychczasowe działania rządu w zakresie rolnictwa oraz przedstawił priorytety ministerstwa na rok 2017. Przedstawiciele rolniczego samorządu poruszali problemy dotyczące konieczności zawierania umów na dostarczanie produktów rolnych, przedłużania dzierżaw obwodów
Wolny wybieg a grypa ptaków
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że w dalszym ciągu obowiązuje nakaz utrzymywania drobiu w odosobnieniu w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach przetrzymywania, w sposób uniemożliwiający kontakt z innymi ptakami, także dzikimi. Wytyczne te mają swoje zastosowanie również w przypadku: chowu wybiegowego, tradycyjnego chowu wybiegowego oraz chowu wybiegowego bez ograniczeń w odniesieniu do produkcji
DZIEŃ SOŁTYSA
11 marca w Polsce obchodzony jest Dzień Sołtysa. Z tej okazji w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie z udziałem ministra Krzysztofa Jurgiela i podsekretarzy stanu Rafała Romanowskiego oraz Ryszarda Zarudzkiego Dzisiejsze spotkanie dało możliwość podkreślenia roli sołtysów na polskiej wsi i podsumowania działalności. Było okazją, aby wyrazić uznanie za codzienną pracę, za
ELEKTRYFIKACJA TRANSPORTU BĘDZIE MIAŁA WYMIERNY EFEKT DLA OCHRONY ŚRODOWISKA
– Elektromobilność to najszybszy sposób na walkę z niską emisją w miastach – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji „Wyzwania w transporcie dla ochrony środowiska”. Spotkanie odbyło się 17 lutego 2017 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W wydarzeniu wzięli również udział minister środowiska Jan Szyszko i prezes NFOŚiGW




